تبلیغات
مرتضی عنابستانی - اصول موفقیت و کامیابی - سرمایه هرکار ذهن زیباست
 
 
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، خوش آمدید به سایت من . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وب سایت ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما را در بهتر شدن كیفیت مطالب یاری کنید.
 
 
سرمایه هرکار ذهن زیباست
نوشته شده در پنجشنبه 1 اسفند 1392
ساعت : 01:54 ب.ظ
نویسنده : مرتضی عنابستانی

صفحه 1

بسم الله الرحمن الرحیم

 

 

سرمایه هر کار ذهن زیباست

 

مقدمه ای برای پیروزی و بدست آوردن سرمایه ذهنی

 

هدف رسیدن به آرزوها و آمال سر چشمه امید به هستی است .امید به زنده بودن نیاز دارد که انسان در ذهن خود صورت مسئله ای طرح کرده باشد و وقتی جواب آن را پیدا کرد مقداری از آرزوهایش براورده میشود .

*مارک تواین: موفقیت یک علم است اگر اصولش را بدانی نتیجه اش را بدست می اوری.

آیا تا کنون اندیشیده اید که چه فرقی بین آدم موفق و ناموفق است در ظاهر عمل هیچ ولی در باطن عملشان اگر جستجو کنید آن را میبینید .

اصول موفقیت همانند رازی است پنهان که این راز را تمامی مردان بزرگ تاریخ میدانستند و آن را میتوان در سخنا نشان دید و حال این سر موفقیت در یک تصمیم در 3 بند است :

 1- تعیین هدف 2- باور موفقییت 3- تلاش در راستای هدف

1- تعین هدف :

 دلیل آن که امروزه با هواپیما براحتی سفر میکنید رویای پرواز در گذشته بوده این همان تعین هدف است که لئوناردو داوینچی نقاش بزرگ ایتالیایی اولین طرح کایت پرنده را بر روی کاغذ آورد و او میدانست که در آینده هواپیما اختراع خواهد شد و این را کاملا باور داشت چون به قدرت رویا در ذهن اعتماد داشت .

*حضرت علی (ع) : جهان هرکس به اندازه وسعت تفکر اوست.

ما همیشه از بزرگانمان شنیده ایم خواستن توانستن است پس اگر به این ضرب المثل توجه کنید میبینیم که پایه و اساس انجام کار خواستن است یعنی تعین هدف اگر کسی هدف یا آرزویی در سر نداشته باشد او همان مرده متحرک معروف است.

*بودا دالایی لاما : هر آچه که الان هستیم نتیجه افکاریست که قبلا داشته ایم .

اگر به این جمله خوب دقت کنیم میبینیم کاملا درست است شاید بعضی ها بگویند نه من این بد بیاری را جذب نکردم اما اگر عمق ذهن خود راجستجو کنند به زمانی احتمالا بر می خورند که در هنگام تماشای یک فیلم سینمایی یا یک داستان با شخصیت پنداری خود را در مشکلات داستان همراه کردند و در صدد رفع آن مشکلات راه حلهایی را با خود مرور میکردند .

برای این که این مشکلات بوجود نیاید همیشه باید افکار ناپسند را به ذهن خود راه ندهید لازم نیست با افکار بد بجنگید چون با جنگیدن مجبورید به آنها فکر کنید و این کار آنها را قوی تر میکند فقط باید به آنها بی اهمیت باشید .


صفحه 2

 

*کارلیو:با هرچه مقابله کنید ایستادگی میکند.

*نیوتون: هر عملی عکس العملی را به دنبال دارد.

تنها در افکارتان خوبیها را جستجو کنید دوستان وآشنایانتان که با شما ارتباط دارند تاثیر زیادی بر روی شاخه افکارتان دارند برای همین آن قدر در اسلام سفارش شده برای خود دوستان نیک برگزینید

همان طور که پسر نوح با بدان بنشست خاندان نبوتش گم شد. پس برای خود دوستان اهل خوبیها و ایمان به خدا انتخاب کنید و به افکار ناجور دیگران اهمیت ندهید اگر توجه داشته باشید کسانی با شما صحبت میکنند و از گرفتاریهایشان میگویند :

{وای این چک را چطور پاس کنم} یا { قسط ماشینم عقب افتاده من پولی ندارم} و یا {وای با این وضع آخر ماه به گدایی میافتم } این آدم هر کاری که بکند باز آخر ماه پول کم می آورد مگر این که رشته افکارش را تغییر دهد.

هر کس از بدهکاری صحبت کند بدهکار است ولی باز کسانی دیگر افکار متمایزی دارند وچیز دیگری میگویند :

{فلان بانک 16% سود علی الحساب میده میخواهم در آن سرمایه گذاری کنم} و یا {سرمایه ای میخواهم جور کنم و بروم در فلان کار آخه بازده خوبی داره} این جور افراد اگر در کاری که میگویند موفق نشوند باز از دور خبرشان میرسد که در کار دیگری حتما به موفقیت والایی رسیده اند.

بنابراین از چیزی ناله نکنید همیشه راضی و شکر گذار باشید مثلا اگراز مریضی ناله کنید دیر مداوا میشوید

خلاصه کلام آنکه به دنبال هرچه بروید آن چیز به دنبال شما میآید .

*ناپلئون بناپارت : این نیروی تخیل است که بر جهان حکم فرمانی میکند.

 

 

 

قدرت خواستن : بعضی وقتها انسان چیزهایی را میخواهد ولی روی آنها تمرکز ندارد مثلا میگوید:{می خواهم یک موتور سیکلت بخرم یا شایدم یک اتومبیل نمیدانم بلاخره یه کاری میکنم} این طرز خواستن به هوس شبیه تر است تا به هدف چون اگر هدف او موتورسیکلت خریدن بود آن را بدست میآورد اما او فقط هوس موتورسواری کرده است پس به یاد بسپارید قدرت تمرکز روی هدف بسیار مهم است.

*الکساندرگراهام بل: قدرت را نمی توانم ببینم ولی میدانم به میزان زیاد وجود دارد.

*آلبرت انیشتن :تخیل همه چیز است تخیل پیش درآمدی از آینده است.

دانشمندان انسان را به دو وجه ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه تقسیم کرده اند که با ضمیر خود آگاه دانش بدست می آوریم و تصمیم میگیریم واز حواس پنجگانه خود استفاده میکنیم ولی در ضمیر ناخود آگاه به خواسته ها وتصمیم هایمان تحقق میبخشییم . ضمیر خودآگاه در هر لحظه فرمانهایی به ضمیر ناخوداگاه میدهد و قدرت هر کدام که بیشتر باشد آن به اجرا در میآید ما با تمرکز میتوانیم قدرت ناخوداگاه را در دست بگیریم همان طور که در مدی تیشن ویا هیپنوتیزم این کار عملی میشود .

*رابرت سولر:قدرت کاملا از درون ماست به همین دلیل ما بر روی آن کنترل داریم.


صفحه 3

 

از بعضی افراد شنیده ایم که میگویند :{حس ششم به من الهام کرده که ...}این حس ششم همان ضمیر ناخوداگاه انسان است همان گنجی که خداونند درون انسان قرار داد تا بتواند به آرزوهایش دست یابد ولی هر کسی به آن دسترسی ندارد برای همین کسانی به آن میرسند که خود رابشناسند و بدانند از خود چه میخواهند. برای همین در اسلام برای خدا شناسی اول توصیه به شناخت خود انسان سفارش شده است.

*آسمان بار امانت نتوانست کشید            ** ******             غرعه کار به فال نام من دیوانه زدند

 

آیا تا به حال حس کرده اید که کسی به شما خیره نگاه میکند و وقتی به او نگاه کردید او سرش را پایین بیاندازد مطمئنا این حس متوجه شدن شما از حواس پنجگانه شما خارج است .

هدف خود را سودمند و پاک انتخاب کنید چرا که یک هدف خوب و پاک 10برار قدرتش از هدف بد بیشتر است و همیشه پایدار است ولی هدف های ناجور چون ناپایدار هستند قدرتشان کمتر است شاید سریع باشند ولی با همان سرعت از بین میروند .

*ادموند اسپنسر : این ذهن ماست که مارا ثروتمند و فقیر و خوشبخت و بدبخت میکند.

وقتی میخواهید هدفی انتخاب کنید در هر چیز بهترینش را انتخاب کنید بر فرض مثال اگر فلزی را میخواهید انتخاب کنید طلا را انتخاب کنید اگر به یاد بیاورید معلمانمنان به ما میگفتند{ برای 20 درس بخوانید تا لااقل 15 بگیرید ولی برای 10 اگر بخوانی 9 هم نمیشی} این کاملا درست بود این خیلی مهم است که هدف والایی داشته باشیم مثلا یک سیبل تیر اندازی در مقابل شماست اگر شما آدم کم توقعی باشید وبگویید اگر به دایره انتهایی هم بزنم خیلی کار کردم .... ولی اگر شما انحرافی داشته باشید بیرون کادر است ولی اگر هدف شما خال سیاه باشد اگر بیشترین حد انحراف شما را بگوییم در دایره انتهایی است پس بهترینها و پاکترینها را اندیشه مثبت خود قرار دهید.

 

2- باور داشتن:

دومین مرحله تحقق آمال باور رسیدن به هدف است به عبارت دیگر و ساده ترامیدوار بودن به موفقییت است .

*دبلیو کلمنت استون :هر آنچه که ذهن انسان بتواند باورکند میتواند بدست بیاورد

* حضرت عیسی (ع): اگر آرزو کنی این کوه در مقابلت نباشد و باور کنی که نیست کوه دیگر نخواهد بود

باید باور داشته باشید که کاری را که میکنید درست است و حتما شما را به موفقیت میرساند. باید در هرشرایطی چه خوب وچه بد امیدوار باشید که هدفتان 100%جواب میدهد .

اگر شما هدف والا بزرگی انتخاب کرده اید وکسی از شما پرسید که آیا تو واقعا باور داری که به این هدف به این بزرگی میرسی؟ اگر جوابشما بله باشد شما پیروز میدان هستید و اگر بگویید شک دارم قطعا شکست میخورید.

چون لازمه رسیدن به هدف لایق دانستن خود به آن هدف است .

مثلا اگر در تلاش هستید که مدیر عالی رتبه شوید بایستی اول خود را در آن درجه لایق بدانید.

صفحه 4

 

*قرآن کریم سوره رعد 11:همانا سرنوشت هیچ قومی را دگرگون نخواهد شد مگر خود سرنوشتشان را تغیر دهند .

پس اگر چیزی را میخواهید که تا به حال تجربه آن را نداشته اید باید خود را لایق آن بدانید اگر بخواهید یک ماشین آخرین سیستم بخرید و به خود بگویید{ که من سزاوار این ماشین مدل بالا نیستم} این ماشین را بدست نمی آورید مگر خود را لایقش بدانید وخود را در ذهنتان در پشت رل ببینید . پس بخاطر داشته باشید که باید موفقیت را در ذهن لمس کنید باید تفکر کنید.

*حضرت علی(ع) : اصل عبادت تفکر است.

*رسول اکرم (ص): یک ساعت تفکر از هفتاد سال عبادت برتر است.

یک اصل مهم دیگر آنکه برای هدف خود احترام قائل شوید و به آن بی حرمتی نکنید وبه هدف دیگران هم احترام بگذارید تا آنها هم به هدف شما احترام بگذارند.

*امام حسین (ع): با دیگران آن گونه رفتار کنید که انتظار دارید با شما رفتار شود .

اگر به شما کسی گفت که قصد دارد بزرگترین کارخانه دنیا را بسازد به او بگویید برایش آرزوی موفقییت دارید و حتی به او در این زمینه اطلاعات وکمک هم بکنید .

هیچکس را دل سرد نکنید . همیشه مشوق خوبیها باشید چرا که راه خوب روشن و خداپسند است خداوند در راه نیکیها با شماست پس شما موفق هستید ولی در هدف ناجور شکست میخورید چون در این راه جلوی خود را هم نمیتوانید ببینید چه بسا به جلوترها ولی در هدف خوب نیازی به استخاره نیست .

اگر کوچکترین بدی در نیت شما باشد با شکست مواجه میشوید بعضی ها از ضرب المثلی استفاده میکنند و میگویند خواستم صواب کنم اما کباب شدم این افراد با نیت کج وارد کار نیک شده اند و شکست خوردند و حال نیتشان فراموششان شده است و کار نیک را مقصر میدانند .

قالب شکنی : قالبهایی در ذهن ما درست شده اند که بیشتر به خرافات شبیه اند تا به واقعیت و این ویروس باورهای ما را دچار بحران میکند و این همان چیزی است که مانع رسیدن به موفقیت میشود . قالبهایی مانند {با سرمایه کم هیچ کاری از بپیش نمیشود برد } و یا {بچه حلال زاده به داییش میره} و یا {اگر سختی نکشی جونت در نیاد به هیچ جا نمیرسی } این قالبها وقتی جایشان را به باور بدهند بسیار خطرناک میشوند و میتوانند زندگی و هدف را نابود کنند مثلا اگر به حلال زادگی و دایی توجه کنید اگر دایی شما فرد بدبختی باشد آن وقت شما هم بدبخت میشوید؟ این مثال روشنی بود برای آن که دلیل شکستن قالب رابدانیم ما امروزه با باورهای بسیاری مواجه هستیم که اگر آنها را باور کنیم تحقق میابد حال فرقی ندارد که چه خوب باشد و یا بد پس باید بدانیم کدام قالب است که جلوی پیشرفت ما را میگیرد و آن را بشکنیم .

*هنری فورد: چه فکر کنید میتوانید و چه فکر کنید نمیتوانید در هر دو صورت حق با شماست.

کسانی که باور های غلط را از بین ببرند پیروز میشوند . آنها باورهای درست را جایگزین باورهای غلط کردند

یعنی باور خود را هدف خود دانستند وهیچ قدرتی را مانع این باور ندانستند.

*افلاطون:باید باور داشت که چه میگویید.

صفحه 5

 

در کشورهای خارجی کسانی بوده اند وهستند که با قدرت باور کارهای خارق العاده ای انجام داده اند مرتاض های هندی با رد شدن بر روی آتش با پای برهنه و نسوختن کف پایشان قدرت باورشان را ثابت کرده اند.

وقتی به دیوید کاپرفیلد بزرگترین جادو گر جهان گفتند راز رد شدن از دیوار چین و پرواز کردن تو چیست او در جواب کفت فقط باور بلی او با قدرت باورش که میتواند پرواز کند بر سر کوه میرفت و خود را آزاد میکرد و همانند پرنده بر زمین مینشست تعدادی از روحانیون سطحی نگر مذهب کاتولیگ کار او را ارتباط شیطانی میدانستند ولی این طور نیست او از قدرت باورش استفاده کرده بود او کار را قبل از انجام تمام شده میدانست.

اگر باور ضعیفی دارید میتوانید از باورهای کوچک شروع کنید مثلا باور کنید که میتوانید در آمد ماهانه تان را تا 10% افزایش دهید . این باور آسان است پس به آن میرسید پزشکان امروزی دریافتند باور این مطلب که {من امروز سلامت هستم} میتواند در روند معالجه بیمارانشان سرعت ببخشد بدین منظور قرصهای قندی تلقینی درست کرده اند و برای بیمارانشان که نیاز به تمرکز حواس بر روی بیماریشان دارند تجویز میکنند و این قرص ها هیچ خاصیت درمانی ندارند ولی فقط پزشک با تلقین این که با این قرصها خوب میشوی بیماران را معالجه میکنند.

هدف و باور لازم وملزوم یکدیگرند مثلا دریک مسابقه فوتبال دو تیم هم سطح با هم مسابقه میدهند هدف تیم اول گل زدن و گل نخوردن و ارائه یک بازی خوب است ولی هدف تیم دوم فقط پیروز شدن است به نظر شما کدامیک از این دو تیم برنده میدان خواهد بود اگر جواب شما تیم دوم است باید به شما تبریک بگویم چون باور قوی و تمرکز درستی دارید چون تیم اول هدف مشخصی ندارد و دچار بحران در تمرکز روی سه هدف است ولی تیم دوم فقط یک هدف را دنبال میکند آن هم پیروزی است و باور یک هدف بسیار آسان است و برای او مهم نیست گل بخورد یا نه فقط بردن مهم است.

*کانی مک:در هیچ بازی برنده نمیشوید مگر آنکه آماده برد باشید.

 

3-تلاش در راستای هدف:

 

*مارتین لوتر کینگ: فقط کافیست قدم اول را بردارید نیازی نیست که تمام راه پله راببینید.

 این قدم نهایی و مهم است که بخاطر داشته باشید موفقیت را در سینی نقره ای کسی به شما تعارف نمیکند باید در راستای هدف و باور موفقیت تلاش کنید .

شما هر قدر هم که عالم باشید بدون تلاش نمیتوانید موفق شوید.

*توماس هنری : عظمت زندگی به علم نیست بلکه به عمل است.

*وینسل چرچیل:شما جهان خود را میسازید همان طور که در آن پیش میروید.

همان طور که یک گل اول از دانه ریشه میدهد یک هدف تبدیل به باور میشود ولی وقتی ریشه از دانه بیرون آمد به آب احتیاج دارد و آن آب همان تلاش در راستای هدف  شماست .

باید در مورد هدفتان تخصص پیدا کنید مثلا اگر میخواهید در کار تولیدات نفتی بروید باید در مورد پلی مر ها تحقیق کنید . یک نکته مهم دیگر آن که از این تلاش لذت ببرید و آن را سختی و رنج ندانید همان

صفحه 6

 

گونه که در قالب شکنی گفتیم قالب این که {باید سختی بکشیم تا به جایی برسیم } را بشکنید اگر ادیسون باعشق کار نمی کرد لامپ اختراع نمی شد باید تلاش روزمره تان با عشق باشد .

 

*حضرت علی(ع) : بزرگترین تفریح کار است.

*رسول اکرم(ص): زندگی را آسان بگیرید تا روزیتان افزایش یابد .

باید از لحظه به لحظه زندگیتان لذت ببرید و هر شرایطی که پیش آمد و خواست شما را آزار دهد با آن سازگار شوید و حتی از آن لذت هم ببرید . باید قدرت تحمل بالایی داشته باشید و هر روز به خود بقبولانید که قدرت شما زیاد است وشما موفق میشوید .

*خلیل جبران:یک آوازخوان قادر نیست شما را به نشاط بیاورد مگر اول خود را به نشاط بیاورد.

هرگز دلسرد نشوید اگر کسی خواست که شما را دلسرد کند به او بگویید من این کار را کاملا باور دارم که به موفقییت می انجامد فقط مستلزم کمی زمان است . بعد خواهید دید که آن فرد با شما همفکری میکند.

نباید وقتی تلاش شما بیشتر میشود و عرق شما را در می آورد احساس خستگی کنید بلکه باید از این تلاش و عرق ریختن لذت کامل ببرید .

اگر قرار شد که هر روز از بقیه افراد 3 ساعت زودتر بیدار شوید وسخت در راستای هدفتان کار کنید و کمتر بخوابید و تفریح نداشته باشید از این قضیه ناراحت نشوید بلکه بلعکس از آن لذت هم ببرید وبه خود بگویید اگر این تلاش را بیشتر از دیگران انجام میدهم در عوض نتیجه مطلوبی برایم دارد.البته شایان توجه است که اگر فردی سلامتی خود را در نظر نگیرد و بیوقفه تلاش کند دیر یا زود از پای در میاید یا مریض خواهد شد پس بایستی به خودتان زیاد سخت نگیرید چرا که جریان زندگی و تلاش و شوق به کامیابی هدف به خودی خود ما را به جلو میراند.

*جزف کمپل : به دنبال خوشیهای خود بروید کائنات درهایی برایتان خواهد گشود.

 

 

 

     نویسنده : مرتضی عنابستانی

     مربوط به درس کارآفرینی استاد طاهری

 

 Bank Information of:

WWW.MORTEZIANO.IR

 

منابع این موضوعات

 

تجارت پنداری /مارک آلن

حکایت آن که دلسرد نشد / مارک فیشر

چگونه مثل میلیونر ها فکر کنیم / مارک آلن و مارک فیشر

معجزه ذهن / مهندس مرتضی احمدی منش

فیلم مستند راز

 


:: مرتبط با: کارآفرینی ,
 می توانید دیدگاه خود را بنویسید
what erectile dysfunction pill is the best جمعه 21 تیر 1398 10:02 ب.ظ
psychogenic erectile dysfunction treatment http://viagralim.us psychogenic erectile dysfunction treatment !
I'm truly enjoying the design and layout of your blog. It's a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me to come here and visit more often. Did you hire out a designer to create your theme? Outstanding work!
nike kobe 6 blau camo unlock چهارشنبه 29 خرداد 1398 09:44 ق.ظ
<a href="http://www.enjoysanta.com/nike-lebron-12-low-bleu-ciel-bleu-obuvd">nike lebron 12 low bleu ciel bleu</a> <a href="http://www.primarknorway.com/femmes-nike-shox-current-rose-orange-kurpesg">femmes nike shox current rose orange</a> <a href="http://www.ruoiled.com/nike-free-3.0-v4-kvinders-gr%C3%A5-light-himmelbl%C3%A5-obuvb">nike free 3.0 v4 kvinders gr氓 light himmelbl氓</a> <a href="http://www.zrxocphotos.com/adidas-copa-mundial-soccer-gul-orange-butya">adidas copa mundial soccer gul orange</a> <a href="http://www.faithboxteens.com/nike-ash-mike-hull-backer-nfl-45-miami-dolphins-pullover-hoodie-nflu">nike ash mike hull backer nfl 45 miami dolphins pullover hoodie</a> <a href="http://www.juegosmemes.com/air-jordan-3-schwarz-gelb-kurpesb">air jordan 3 schwarz gelb</a>
nike kobe 6 blau camo unlock http://www.nomoreash.com/nike-kobe-6-blau-camo-unlock-obuvg
mennns nike free run 4.0 v3 bl氓 gul چهارشنبه 29 خرداد 1398 09:44 ق.ظ
<a href="http://www.genevacollins.com/nike-free-run-3-5.0-kvinders-orange-himmelbl%C3%A5-obuve">nike free run 3 5.0 kvinders orange himmelbl氓</a> <a href="http://www.kuaconsulting.com/air-jordan-retro-30.5-wei%C3%9F-braun-kurpesg">air jordan retro 30.5 wei脽 braun</a> <a href="http://www.ventaasesoria.com/air-jordan-1-off-blanc-and-noir-obuvb">air jordan 1 off blanc and noir</a> <a href="http://www.yerutribe.com/yeezy-boost-350-blanco-noise-butya">yeezy boost 350 blanco noise</a> <a href="http://www.filleselfie.com/nike-mens-marshawn-lynch-elite-white-road-jersey-oakland-raiders-nfl-24-drift-fashion-nflu">nike mens marshawn lynch elite white road jersey oakland raiders nfl 24 drift fashion</a> <a href="http://www.fourhourgun.com/air-jordan-b%C3%B8rn-sko-gr%C3%B8n-bl%C3%A5-kurpesc">air jordan b酶rn sko gr酶n bl氓</a>
mennns nike free run 4.0 v3 bl氓 gul http://www.vbmconseil.com/mennns-nike-free-run-4.0-v3-bl%C3%A5-gul-butye
air jordan retro 4 plata gris چهارشنبه 29 خرداد 1398 09:43 ق.ظ
<a href="http://www.nartaky.com/tutti-nike-kobe-bryant-scarpe-chaussuresa">tutti nike kobe bryant scarpe</a> <a href="http://www.rapheroes.com/nike-kd-8-lila-wallepaper-schuhed">nike kd 8 lila wallepaper</a> <a href="http://www.renostretch.com/nike-free-run-4.0-v4-mujeres-negro-scarpea">nike free run 4.0 v4 mujeres negro</a> <a href="http://www.tooskastudio.com/air-max-90-premium-tape-gr%C3%B8n-camo-kurpese">air max 90 premium tape gr酶n camo</a> <a href="http://www.celtivision.com/limited-nike-black-womens-david-mayo-home-jersey-nfl-55-carolina-panthers-vapor-untouchable-nflr">limited nike black womens david mayo home jersey nfl 55 carolina panthers vapor untouchable</a> <a href="http://www.illustrateh.com/salomon-xt-wings-3-r%C3%B8d-lyser%C3%B8d-kurpese">salomon xt wings 3 r酶d lyser酶d</a>
air jordan retro 4 plata gris http://www.vishwashroff.com/air-jordan-retro-4-plata-gris-obuvc
floral embroidery dress karen millen چهارشنبه 29 خرداد 1398 06:30 ق.ظ
<a href="http://www.ankarasevgi.com/floral-wedding-dress-for-sale-dressh">floral wedding dress for sale</a> <a href="http://www.ipartybooths.com/polo-ralph-lauren-floral-dress-dressh">polo ralph lauren floral dress</a> <a href="http://www.mcrocks.net/paint-it-red-floral-dress-dressh">paint it red floral dress</a> <a href="http://www.moombaki.net/floral-cocktail-dresses-for-juniors-dressh">floral cocktail dresses for juniors</a> <a href="http://www.dientedeperro.com/valentino-floral-dress-dressh">valentino floral dress</a> <a href="http://www.medicalgenius.net/asos-petite-floral-print-scuba-bodycon-dress-dressh">asos petite floral print scuba bodycon dress</a>
floral embroidery dress karen millen http://www.vipervaporcheck.net/floral-embroidery-dress-karen-millen-dressh
how to accessorize a floral maxi dress چهارشنبه 29 خرداد 1398 06:29 ق.ظ
<a href="http://www.mtcsolutions.net/spring-floral-dresses-forever-21-dressh">spring floral dresses forever 21</a> <a href="http://www.senegalreview.com/birdie-dress-in-mustard-and-purple-floral-with-three-quarter-sleeves-dressh">birdie dress in mustard and purple floral with three quarter sleeves</a> <a href="http://www.goseegary.com/calvin-klein-floral-dress-dressh">calvin klein floral dress</a> <a href="http://www.meganhaneydesigns.net/red-and-navy-floral-dress-dressh">red and navy floral dress</a> <a href="http://www.muftimuneer.net/floral-scuba-dress-asda-dressh">floral scuba dress asda</a> <a href="http://www.poshandpearls.com/floral-print-dress-dorothy-perkins-dressh">floral print dress dorothy perkins</a>
how to accessorize a floral maxi dress http://www.gpscaddy.net/how-to-accessorize-a-floral-maxi-dress-dressh
westzouktime یکشنبه 19 خرداد 1398 12:57 ب.ظ
<a href="http://www.hypemyplace.com/nike-air-max-90-all-hvit-obuvi">nike air max 90 all hvit</a> <a href="http://www.fajrawy.com/adidas-samba-super-suede-negro-zapatosl">adidas samba super suede negro</a> <a href="http://www.laziophoto.com/nike-mercurial-superfly-v-fg-footbtutti-arancia-grigio-nero-scarpeh">nike mercurial superfly v fg footbtutti arancia grigio nero</a> <a href="http://www.thenaturalab.com/womens-nike-lebron-14-green-shoesk">womens nike lebron 14 green</a> <a href="http://www.kurtweideman.com/oakley-sunglasses-oo9189-twoface-sunglassesh">oakley sunglasses oo9189 twoface</a> <a href="http://www.julesmatton.com/adidas-tubular-runner-weave-noir-blanc-chaussuresl">adidas tubular runner weave noir blanc</a>
westzouktime http://www.westzouktime.com/
thebrandiac یکشنبه 19 خرداد 1398 12:57 ب.ظ
<a href="http://www.mypointsphone.com/r%C3%B8d-mennns-adidas-zx-750-obuvk">r酶d mennns adidas zx 750</a> <a href="http://www.sakuraudine.com/nike-air-force-1-tutti-bianca-femminile-scarpei">nike air force 1 tutti bianca femminile</a> <a href="http://www.headlinebox.com/nike-free-3.0-v5-hombres-size-gris-rojo-zapatosh">nike free 3.0 v5 hombres size gris rojo</a> <a href="http://www.kitesurfapp.com/adidas-ace-16.1-primeknit-sort-skok">adidas ace 16.1 primeknit sort</a> <a href="http://www.elitgulsen.com/nike-hyperdunk-svart-and-r%C3%B8d-obuvi">nike hyperdunk svart and r酶d</a> <a href="http://www.riojacasa.com/yeezy-boost-350-v2-negro-adidas-zapatosl">yeezy boost 350 v2 negro adidas</a>
thebrandiac http://www.thebrandiac.com/
biteofpr یکشنبه 19 خرداد 1398 12:57 ب.ظ
<a href="http://www.christiancote.com/cleveland-indians-mlb-team-linen-9twenty-cap-hatj">cleveland indians mlb team linen 9twenty cap</a> <a href="http://www.pubblisito.com/nike-air-max-thea-beige-bianca-scarpej">nike air max thea beige bianca</a> <a href="http://www.abelsnorth.com/nike-air-jordan-future-low-grau-schuhei">nike air jordan future low grau</a> <a href="http://www.maroochyroos.com/nike-air-max-1-bl%C3%A5-sort-hvid-skoh">nike air max 1 bl氓 sort hvid</a> <a href="http://www.freedomoaksbb.com/white-chris-boswell-women-nfli">white chris boswell women</a> <a href="http://www.kleefklimmen.com/adidas-superstar-hvit-gull-obuvk">adidas superstar hvit gull</a>
biteofpr http://www.biteofpr.com/
aevibox یکشنبه 19 خرداد 1398 12:57 ب.ظ
<a href="http://www.ctnwphoenix.com/nike-blazer-gt-black-shoesi">nike blazer gt black</a> <a href="http://www.nunninsurance.com/converse-chuck-taylor-todas-star-high-tops-negro-zapatosi">converse chuck taylor todas star high tops negro</a> <a href="http://www.bethliggett.com/nike-free-run-2-sort-gul-skoh">nike free run 2 sort gul</a> <a href="http://www.mikashbaby.com/nike-roshe-one-grigio-and-rosa-scarpei">nike roshe one grigio and rosa</a> <a href="http://www.equidesquercy.com/nike-free-3.0-flyknit-arancia-scarpej">nike free 3.0 flyknit arancia</a> <a href="http://www.sabatp.com/chicago-blackhawks-throwback-jersey-nflh">chicago blackhawks throwback jersey</a>
aevibox http://www.aevibox.com/
givgram یکشنبه 19 خرداد 1398 12:56 ب.ظ
<a href="http://www.hypemyplace.com/nike-air-max-90-all-hvit-obuvi">nike air max 90 all hvit</a> <a href="http://www.fajrawy.com/adidas-samba-super-suede-negro-zapatosl">adidas samba super suede negro</a> <a href="http://www.laziophoto.com/nike-mercurial-superfly-v-fg-footbtutti-arancia-grigio-nero-scarpeh">nike mercurial superfly v fg footbtutti arancia grigio nero</a> <a href="http://www.thenaturalab.com/womens-nike-lebron-14-green-shoesk">womens nike lebron 14 green</a> <a href="http://www.kurtweideman.com/oakley-sunglasses-oo9189-twoface-sunglassesh">oakley sunglasses oo9189 twoface</a> <a href="http://www.julesmatton.com/adidas-tubular-runner-weave-noir-blanc-chaussuresl">adidas tubular runner weave noir blanc</a>
givgram http://www.givgram.com/
ahtantalya یکشنبه 19 خرداد 1398 05:02 ق.ظ
<a href="http://www.poppiesdelray.com/herren-nike-cortez-schwarz-grau-schuhek">herren nike cortez schwarz grau</a> <a href="http://www.soundsofbuzz.com/alle-hvid-jordan-eclipse-kvinders-skoi">alle hvid jordan eclipse kvinders</a> <a href="http://www.hozloli.com/nike-lebron-12-custom-orange-noir-chaussuresh">nike lebron 12 custom orange noir</a> <a href="http://www.privetaustria.com/custom-new-era-hats-hatl">custom new era hats</a> <a href="http://www.goodnnasty.com/nike-air-pegasus-trainers-in-noir-and-blanc-chaussuresh">nike air pegasus trainers in noir and blanc</a> <a href="http://www.ankarasanal.com/new-rojo-nike-air-max-zapatosk">new rojo nike air max</a>
ahtantalya http://www.ahtantalya.com/
ivory floral midi dress یکشنبه 19 خرداد 1398 02:46 ق.ظ
<a href="http://www.nemoutrading.com/lightweight-synthetic-floral-dress-fabric-dressh">lightweight synthetic floral dress fabric</a> <a href="http://www.pariswebjob.com/floral-dress-knit-dressh">floral dress knit</a> <a href="http://www.techsrunch.com/eliza-j-pink-floral-dress-dressh">eliza j pink floral dress</a> <a href="http://www.tlclease.com/plus-size-lace-wedding-guest-dresses-dressh">plus size lace wedding guest dresses</a> <a href="http://www.beatsbybros.com/urban-outfitters-black-and-white-floral-dress-dressh">urban outfitters black and white floral dress</a> <a href="http://www.bethagustina.com/primark-floral-dress-2015-dressh">primark floral dress 2015</a>
ivory floral midi dress http://www.meetingxs.com/ivory-floral-midi-dress-dressh
flower girl dresses australian made یکشنبه 19 خرداد 1398 02:45 ق.ظ
<a href="http://www.zalinki.com/oasis-2-in-1-floral-dress-dressh">oasis 2 in 1 floral dress</a> <a href="http://www.cheljm.com/wrap-dresses-dressh">wrap dresses</a> <a href="http://www.embarquelibre.com/zara-green-and-pink-floral-dress-dressh">zara green and pink floral dress</a> <a href="http://www.soldthekayway.com/spring-floral-dress-outfit-dressh">spring floral dress outfit</a> <a href="http://www.medsydobrasil.com/lipstick-boutique-eden-floral-dress-dressh">lipstick boutique eden floral dress</a> <a href="http://www.salerahstore.com/floral-skater-dress-boohoo-dressh">floral skater dress boohoo</a>
flower girl dresses australian made http://www.jewelsavers.com/flower-girl-dresses-australian-made-dressh
purchase viagra directly from pfizer جمعه 17 خرداد 1398 07:40 ب.ظ

Very nice article, totally what I needed.
berkertex floral print dress and jacket پنجشنبه 16 خرداد 1398 11:33 ب.ظ
<a href="http://www.chestnuthillnursery.net/what-shoes-to-wear-with-a-floral-maxi-dress-dressh">what shoes to wear with a floral maxi dress</a> <a href="http://www.thepathseries.net/floral-dress-shirt-for-boy-dressh">floral dress shirt for boy</a> <a href="http://www.chromacell.net/floral-dress-black-red-dressh">floral dress black red</a> <a href="http://www.therailers.net/vintage-red-floral-dress-dressh">vintage red floral dress</a> <a href="http://www.citipark.net/tahari-floral-sheath-dress-dressh">tahari floral sheath dress</a> <a href="http://www.thesixwaysofatheism.net/watercolor-floral-shift-dress-dressh">watercolor floral shift dress</a>
berkertex floral print dress and jacket http://www.daddeaze.com/berkertex-floral-print-dress-and-jacket-dressh
floral dresses to wear with cowboy boots پنجشنبه 16 خرداد 1398 11:32 ب.ظ
<a href="http://www.jerfsa.net/emma-stone-blue-floral-dress-dressh">emma stone blue floral dress</a> <a href="http://www.fetison.com/phase-eight-floral-dresses-dressh">phase eight floral dresses</a> <a href="http://www.handykontakte.net/floral-dress-yellow-dressh">floral dress yellow</a> <a href="http://www.jgeinc.net/cute-floral-dresses-uk-dressh">cute floral dresses uk</a> <a href="http://www.neffloot.com/anthropologie-navy-floral-dress-dressh">anthropologie navy floral dress</a> <a href="http://www.varisofttech.com/floral-dresses-for-women-cocktail-plus-size-dressh">floral dresses for women cocktail plus size</a>
floral dresses to wear with cowboy boots http://www.fnjcompressor.com/floral-dresses-to-wear-with-cowboy-boots-dressh
sherri hill 2 piece floral dress پنجشنبه 16 خرداد 1398 11:32 ب.ظ
<a href="http://www.kalraslan.com/womens-floral-summer-dresses-uk-dressh">womens floral summer dresses uk</a> <a href="http://www.stumptowninfo.com/floral-dress-banana-republic-dressh">floral dress banana republic</a> <a href="http://www.umuttekelbayi.com/ebay-girl-flower-dress-dressh">ebay girl flower dress</a> <a href="http://www.dylanhassinger.net/images-of-floral-print-dresses-dressh">images of floral print dresses</a> <a href="http://www.freizeittrend.com/floral-dress-outfit-ideas-dressh">floral dress outfit ideas</a> <a href="http://www.hauntmaven.net/floral-maxi-dress-on-pinterest-dressh">floral maxi dress on pinterest</a>
sherri hill 2 piece floral dress http://www.miotesoro.net/sherri-hill-2-piece-floral-dress-dressh
floral chiffon high low dress پنجشنبه 16 خرداد 1398 11:32 ب.ظ
<a href="http://www.friendsofugami.net/lord-and-taylor-floral-dresses-dressh">lord and taylor floral dresses</a> <a href="http://www.betakimassage.com/oasis-floral-dress-house-of-fraser-dressh">oasis floral dress house of fraser</a> <a href="http://www.caveduperreux.com/floral-dress-forever-21-philippines-dressh">floral dress forever 21 philippines</a> <a href="http://www.coralbayconsulting.net/floral-dress-porcelain-dolls-dressh">floral dress porcelain dolls</a> <a href="http://www.fabloomsilk.com/floral-dresses-for-girls-14-16-dressh">floral dresses for girls 14-16</a> <a href="http://www.fullertonchamber.net/floral-dress-peter-pan-collar-dressh">floral dress peter pan collar</a>
floral chiffon high low dress http://www.rohanchougule.com/floral-chiffon-high-low-dress-dressh
floral print dress pants پنجشنبه 16 خرداد 1398 11:31 ب.ظ
<a href="http://www.phaqtory.com/blue-vanilla-white-floral-embellished-one-shoulder-dress-dressh">blue vanilla white floral embellished one shoulder dress</a> <a href="http://www.warunonair.com/floral-short-sleeve-shift-dress-dressh">floral short sleeve shift dress</a> <a href="http://www.cialislaw.com/hearts-and-roses-purple-floral-dress-dressh">hearts and roses purple floral dress</a> <a href="http://www.lpaulmatthews.com/tight-floral-dress-tumblr-dressh">tight floral dress tumblr</a> <a href="http://www.minevival.net/floral-pattern-mother-of-the-bride-dresses-dressh">floral pattern mother of the bride dresses</a> <a href="http://www.peeplesvalleyfire.net/3d-floral-dress-dressh">3d floral dress</a>
floral print dress pants http://www.sohoartusa.net/floral-print-dress-pants-dressh
zeuslazer چهارشنبه 15 خرداد 1398 05:21 ق.ظ
<a href="http://www.uagogo.com/nike-internationalist-rosso-bianca-scarpei">nike internationalist rosso bianca</a> <a href="http://www.dannyishere.com/nike-air-max-90-mujer-azul-amarillo-gris-zapatosh">nike air max 90 mujer azul amarillo gris</a>
zeuslazer http://www.zeuslazer.com/
iotlsebring چهارشنبه 15 خرداد 1398 05:20 ق.ظ
<a href="http://www.qtnkxrcr.com/girls-bianca-converse-scarpe-da-ginnastica-scarpei">girls bianca converse scarpe da ginnastica</a> <a href="http://www.blcatering.com/nike-air-darwin-negro-zapatosh">nike air darwin negro</a> <a href="http://www.uchbhekf.com/ladies-gr%C3%A5-converse-high-tops-skok">ladies gr氓 converse high tops</a> <a href="http://www.recspokane.com/nike-air-max-90-jcrd-menn-gr%C3%B8nn-gul-gr%C3%A5-obuvi">nike air max 90 jcrd menn gr酶nn gul gr氓</a> <a href="http://www.sjgncnph.com/nike-lebron-12-mujeres-rosado-blanco-zapatosl">nike lebron 12 mujeres rosado blanco</a> <a href="http://www.loewendoors.com/ray-ban-cats-5000-price-in-india-sunglassesh">ray ban cats 5000 price in india</a>
iotlsebring http://www.iotlsebring.com/
royalhoneywax چهارشنبه 15 خرداد 1398 03:03 ق.ظ
<a href="http://www.cakeeaterspgh.com/nike-mercurial-vapor-9-orange-yellow-skoc">nike mercurial vapor 9 orange yellow</a> <a href="http://www.leesgoedplus.com/air-max-2015-reflective-silver-skob">air max 2015 reflective silver</a> <a href="http://www.lieupekings.com/adidas-superstar-2-light-blau-shoesv">adidas superstar 2 light blau</a> <a href="http://www.marieebeaute.com/pink-gold-womens-nike-free-run-4-shoes-runninga">pink gold womens nike free run 4 shoes</a> <a href="http://www.dentaleden.com/buy-ray-ban-cats-5000-sunglassesr">buy ray ban cats 5000</a> <a href="http://www.jellyville.com/reebok-gl-6000-white-shoesv">reebok gl 6000 white</a>
royalhoneywax http://www.royalhoneywax.com/
faithstarters چهارشنبه 15 خرداد 1398 03:02 ق.ظ
<a href="http://www.prorilpumpna.com/oakland-raiders-15-michael-crabtree-olive-2017-salute-to-service-limited-jersey-nflv">oakland raiders 15 michael crabtree olive 2017 salute to service limited jersey</a> <a href="http://www.grafiscar.com/blue-and-white-polo-t-shirt-polor">blue and white polo t shirt</a> <a href="http://www.virtualxbox.com/nike-free-run-3-hommes-rouge-trainersce">nike free run 3 hommes rouge</a> <a href="http://www.cumbrepyme.com/ray-ban-aviator-classic-green-sunglassesr">ray ban aviator classic green</a> <a href="http://www.tiresbg.com/mackage-norina-coat-mackager">mackage norina coat</a> <a href="http://www.moviezluv.com/cheap-air-jordan-imminent-mens-silver-sneakerf">cheap air jordan imminent mens silver</a>
faithstarters http://www.faithstarters.com/
housemykonos چهارشنبه 15 خرداد 1398 03:02 ق.ظ
<a href="http://www.netcarbdiet.com/coach-prescription-sunglasses-online-coachr">coach prescription sunglasses online</a> <a href="http://www.cbstriad.com/boston-red-sox-ted-williams-jersey-nfle">boston red sox ted williams jersey</a> <a href="http://www.divorcecpas.com/nike-tiempo-legend-iv-clash-collection-sportsb">nike tiempo legend iv clash collection</a> <a href="http://www.sncforyou.com/silver-blue-womens-nike-free-trainer-shoes-trainerse">silver blue womens nike free trainer shoes</a> <a href="http://www.allefuerbeate.com/nike-air-max-180-precio-skor">nike air max 180 precio</a> <a href="http://www.rodabroad.com/aliexpress-tom-brady-jersey-nflr">aliexpress tom brady jersey</a>
housemykonos http://www.housemykonos.com/
handbag polo ralph lauren سه شنبه 14 خرداد 1398 12:26 ب.ظ
<a href="http://www.millertiregi.com/red-white-womens-asics-gel-kayano-20-shoes-sneakere">red white womens asics gel kayano 20 shoes</a> <a href="http://www.flypiip.com/limited-customized-youth-jersey-denver-broncos-road-white-nfld">limited customized youth jersey denver broncos road white</a> <a href="http://www.charlesklamut.com/kobe-11-fundamentals-for-sale-shoesc">kobe 11 fundamentals for sale</a> <a href="http://www.mayakstar.com/nike-sb-blazer-hombres-blanco-skof">nike sb blazer hombres blanco</a> <a href="http://www.surlion.com/nike-air-max-90-hyperfuse-triple-white-sportse">nike air max 90 hyperfuse triple white</a> <a href="http://www.relojesorion.com/nike-cortez-black-suede-gangsta-runningd">nike cortez black suede gangsta</a>
[url=http://www.tugdemturizm.com/handbag-polo-ralph-lauren-polor]handbag polo ralph lauren[/url]
nike free rn distance 2 womens shoes سه شنبه 14 خرداد 1398 12:25 ب.ظ
<a href="http://www.issnederland.com/nike-lunarglide-7-for-sale-ohio-sneakere">nike lunarglide 7 for sale ohio</a> <a href="http://www.opelbeyinleri.com/escobar-alcides-2-jersey-devil-nfle">escobar alcides 2 jersey devil</a> <a href="http://www.zemservise.com/green-gold-womens-air-jordan-5-shoes-shoesc">green gold womens air jordan 5 shoes</a> <a href="http://www.theuntoldlost.com/nike-air-max-90-essential-mujeres-rojo-skof">nike air max 90 essential mujeres rojo</a> <a href="http://www.bonairecliffs.com/unisex-nike-roshe-run-pink-white-sportse">unisex nike roshe run pink white</a> <a href="http://www.cmetechnology.com/roshe-run-orange-camo-runningd">roshe run orange camo</a>
[url=http://www.betsybucci.com/nike-free-rn-distance-2-womens-shoes-trainersf]nike free rn distance 2 womens shoes[/url]
81 game andre johnson indianapolis colts youth jersey road white سه شنبه 14 خرداد 1398 12:25 ب.ظ
<a href="http://www.cakeeaterspgh.com/air-jordan-future-red-new-future-runninge">air jordan future red new future</a> <a href="http://www.leesgoedplus.com/new-york-mets-winter-hats-usa-hatc">new york mets winter hats usa</a> <a href="http://www.lieupekings.com/kobe-6-all-star-orange-county-trainersg">kobe 6 all star orange county</a> <a href="http://www.marieebeaute.com/prada-bow-belt-pradar">prada bow belt</a> <a href="http://www.dentaleden.com/air-jordan-eclipse-red-lifestyle-runningb">air jordan eclipse red lifestyle</a> <a href="http://www.jellyville.com/michael-kors-backpack-for-girls-mkr">michael kors backpack for girls</a>
[url=http://www.royalpinkwax.com/81-game-andre-johnson-indianapolis-colts-youth-jersey-road-white-nflb]81 game andre johnson indianapolis colts youth jersey road white[/url]
air jordan retro 8 rouge argent دوشنبه 13 خرداد 1398 06:01 ق.ظ
<a href="http://www.thebiarritz.com/nike-roshe-run-hyperfuse-laser-crimson-rouge-october-chaussuresj">nike roshe run hyperfuse laser crimson rouge october</a> <a href="http://www.voydnet.com/herren-nike-air-max-tn-blau-wei%C3%9F-schuhej">herren nike air max tn blau wei脽</a> <a href="http://www.foneandlone.com/kvinders-air-max-90-hyperfuse-bl%C3%A5-r%C3%B8d-skok">kvinders air max 90 hyperfuse bl氓 r酶d</a> <a href="http://www.roomwhiz.com/nike-lunarglide-8-viola-rosa-scarpeh">nike lunarglide 8 viola rosa</a> <a href="http://www.riffsurfers.com/nike-lunartempo-2-femminile-nero-scarpei">nike lunartempo 2 femminile nero</a> <a href="http://www.davidmgaines.com/womens-new-york-yankees-customized-navy-blue-jersey-nflh">womens new york yankees customized navy blue jersey</a>
air jordan retro 8 rouge argent http://www.jcwjrlaw.com/air-jordan-retro-8-rouge-argent-chaussuresh
nike air presto gpx verde glow دوشنبه 13 خرداد 1398 06:00 ق.ظ
<a href="http://www.mumbaikichut.com/air-jordan-retro-9-dam%C3%A4nner-gelb-rot-schuhel">air jordan retro 9 dam盲nner gelb rot</a> <a href="http://www.ikmsdkravmaga.com/femmes-nike-flyknit-roshe-run-bleu-ciel-chaussuresq">femmes nike flyknit roshe run bleu ciel</a> <a href="http://www.themusinglens.com/mujeres-nike-shox-turbo-21-azul-verde-zapatosl">mujeres nike shox turbo 21 azul verde</a> <a href="http://www.startagencia.com/air-jordan-retro-14-gamma-bl%C3%A5-guld-skoj">air jordan retro 14 gamma bl氓 guld</a> <a href="http://www.drjennieward.com/nike-air-max-95-rosa-r%C3%B8d-obuvi">nike air max 95 rosa r酶d</a> <a href="http://www.genievres.com/hombres-nike-air-huarache-naranja-gris-zapatosp">hombres nike air huarache naranja gris</a>
nike air presto gpx verde glow http://www.xthbgc.com/nike-air-presto-gpx-verde-glow-zapatosp
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
 
 
 
 

codebazan